سرویس خراسان شمالی | کد خبر: 7142
تاریخ انتشار: 1394/12/24 - 10:19:13

با بهار تازه شویم

صدای پای بهار به گوش می‌رسد، اندک‌اندک شکوفه‌های رنگی روی تن عریان شاخه‌های درختان به رقص درخواهند آمد
با بهار تازه شویم,
،رودها و چشمه‌ها آواز جاری شدن سر داده و خورشید مهربان‌تر از قبل به‌صورت زمین خواهد تابید. سبزه میهمان دشت خواهد شد و پرنده‌ها عاشق و سرمست بال سپرده به نسیم جان‌نواز نغمه‌خوانی خواهند کرد. گل‌ها با غنچه زنی آفتاب را سلام خواهند گفت و باران گهگاه هر مسیری را عاشقانه خواهد کرد.
 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اتفاقیه ،چشم‌ها با تکاپوی مجدد زمین بیدار می‌شوند، به‌سان جاری شدن خون در رگ، زمین تکانی به خود می‌دهد و چراغ‌قرمز شور حیات، سبز می‌گردد و من بیشتر به‌عنوان زندگی پس از مرگ خیره می‌شوم.
یک سال گذشت. یک سال پر از ماجرا و فراز و نشیب، بسیاری از ما عزیزان خود را به دامن زمین سپردیم و روی پیکر بی‌جانشان خاک ریختیم. اشک‌ها ریخته و تلخی‌ها چشیدیم. تعدادی با امید زندگی مشترک آغاز کردیم و جشن‌ها و پای‌کوبی‌ها برگزار کردیم.
برخی راه جدید در پیش‌گرفته و عده‌ای پشت سدی از اندوه متوقف شدند و خود را بازنده انگاشتند. کنکور و آزمون برگزار شد اعلام نتایج شد. کلاس اولی‌ها به مدرسه رفتند و آموختنی‌ها آموخته شد، اعیاد و رسوم برپا شد و گاهی با حوادث و فجایع طعم تلخ مرگ در غربت را و "منا" را تجربه کردیم.
تشییع پیکران پاک غواصان آسمانی، از جان گذشتگان مدافع حرم، فرجام برجام، کش‌وقوس بین سیاسیون برای تصاحب صندلی‌های سبز بهارستان و بسیاری وقایع ریزودرشت دیگر هم در چهارمین سال از دهه 90 خورشیدی جای داشت.
درگیری‌ها، رقابت‌ها و انتخاب‌ها آثار خوب و بد، زشت و زیبا و گس و شیرین زیادی را رقم زد. سالی که گذشت ترکیبی از واژه‌های مترادف و متضاد تعریفی بود اما هرچه بود "گذشت".
چیزی تا سال جدید نمانده، شمارش معکوس برای تحویل سال آغازشده و کمی بعد صدای "یا محول" تحولی می‌شود برای زندگی همگی ما. خیلی فرصت‌ها از دست رفت و بسیاری از فرصت‌ها در پیش رو است.
"زمان" گنجی است گران‌بها که برخلاف داستان‌های خیالی "مارها" از آن نگهبانی نمی‌دهند. "زمان" ماهی قرمز کوچکی است که از دستان ما می‌لغزد و می‌گریزد.
زمان اکسیژنی است که نه می‌شود آن را به ریه راه نداد و نه می‌شود آن را در سینه حبس کرد. ماهی را باید به حوضچه سپرد و از بازی‌اش در آبی آب لذت برد. اکسیژن را باید دم و بازدمی مصرف کرد و حیات را هدیه روح نمود.
زندگی با تمام خوبی و بدی و سختی و آسانی گذراست و از این گذر تنها خاطرات فراموش‌نشدنی باقی می‌ماند فصلی نو از زندگی گشوده می‌شود و مسیر جدیدی آغاز. شروع تازگی می‌خواهد و تازگی بهانه، برای شروعی تازه چه بهانه‌ای خوشایندتر از بهار؟ مثل طراوت شبنم روی گل‌های اردیبهشت بیاییم با بهار تازه شویم.
 

به زودی نظر شما پس از تایید منتشر میگردد.
ارسال نظر
نام :
ایمیل
نظر
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به سایت اتفاقیه است و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است.